فرهنگی و دانشجویی
دانشجویان مخترع دانشگاه پیام نور در جشنواره‌ منطقه‌ای رویش کوهرنگ شرکت کنند/ مهلت ثبت نام تا 25 آبان ماه
معاون فرهنگی،اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور از برگزاری جشنواره منطقه ای رویش کوهرنگ در 24 آذرماه خبر داد و گفت: دانشجویان مخترع می توانند تا 25 آبان ماه سال جاری با مراجعه به سایت qom.bmn.ir در جشنواره کوهرنگ شرکت کرده و اختراع خود را در رقابتی سالم مورد ارزیابی قرار دهند.
دکتر کریم نجفی برزگر افزود: مخترعانی که آثار آنها در این جشنواره مورد تأیید هیئت داوران قرار می گیرد می توانند از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان برای طی مسیر توانمندسازی اختراع های برگزیده بهره مند شوند.
وی با عنوان اینکه بنیاد ملی نخبگان به منظور تکمیل چرخه نوآوری و تبدیل دارایی های فکری به ثروت، هر ساله جشنواره های منطقه ای رویش را برگزار می کند، اظهار داشت: این جشنواره در استان های گیلان، خراسان رضوی، کهکیلویه و بویر احمد، همدان،قم و زنجان به ترتیب با نام های دماوند، خاوران، خلیج فارس، زاگرس، کوهرنگ و سبلان برگزار خواهد شد و این دوره با نام کوهرنگ 24 تا 25 آذر ماه در استان قم برگزار می شود.
دکتر نجفی یادآور شد: مبنای امتیازدهی و ارزیابی اختراعات بیشتر بر اساس قابلیّت تجاری‌سازی اختراع بوده و به طورکلی امتیاز هر اختراع بر مبنای؛ «مبانی علمی و فنّاورانة اختراع» ، «میزان تازگی اختراع و طول عمر فنّاوری» ، «کاربردی بودن طرح و امکان بهره‌برداری از آن در شرایط کنونی کشور» و « قابلیت ورود به بازار و ارزش افزوده اقتصادی حاصل از تولید انبوه» داده می شود.
وی افزود : ارائه اختراعات بدون فایده یعنی اختراعی که مشکلی را حل نمی کند، در حد ایده یا شبیه سازی است و یا اختراع ارائه شده کپی سازی یک اختراع داخلی دیگر بدون تفاوت فنی با آن است، در این جشنواه امتیازی نخواهد داشت.
دکتر نجفی در پایان گفت : هر چند ظرفیت پذیرش این جشنواره برای استان های البرز، اصفهان، تهران، چهار محال و بختیاری، قم و مرکزی می باشد اما محدودیتی برای شرکت دانشجویان مخترع از سایر استان ها در جشنواره وجود ندارد و 20 درصد به شرکت کنندگان از سایر استان ها اختصاص یافته است.
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با متصدی جشنواره رویش کوهرنگ با شماره 37755030-025 و سازمان مرکزی با شماره 22485299-021 تماس حاصل نمایند.
 
امتیاز دهی