فرهنگی و دانشجویی
دوره های تخصصی 22 ساعته کمک های اولیه و 15 ساعته داوطلبی جمعیت هلال احمر در دانشگاه پیام نور شاهرود برگزار شد به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور شاهرود، فرزانه اصغریان دبیر کانون هلال دانشگاه پیام نور شاهرود در گفتگو با خبرنگار ما از برگزاری دوره های تخصصی کمک های اولیه و دوره تخصصی داوطلبی جمعیت هلال احمر خبر داد.
وی ضمن تشریح دوره ها بابیان اینکه عمده فعالیت های جمعیت هلال درامر مقابله باحوادث و سوانح در قبل ،حین و پس از حادثه است افزود: جمعیت هلال احمر درقبل ازحوادث عمده فعالیت های خودرا به موضوع آمادگی وآموزش کمک های اولیه متمرکز کرده و فراگیران دراین دوره ی آموزشی ازمباحثی ازجمله احیای قلبی ریوی، پانسمان و بانداژ، آتل بندی و حمل مصدوم، سوختگی ها، مسمومیت ها، روش های پیشگیری از ابتلا به ایدز و هپاتیت بهره مند می شوند.
اصغریان همچنین با اشاره به برگزاری اولین دوره آموزشی مهارت های پایه ی داوطلبی ویژه اعضای کانون دانشجویی در این دانشگاه اظهار داشت: این دوره به مدت 15ساعت در دانشگاه پیام نور برگزار و مهارت آموزان با مهارت های داوطلبی در هلال احمر که شامل آشنایی با نهضت صلیب سرخ و هلال احمر، احکام شرعی در حوادث، کمک های روانشناختی در بلایا و خدمات داوطلبانه، حقوق بشردوستانه بین الملل و کار گروهی آشنا شوند.
دبیر کانون هلال دانشگاه پیام نور ابراز داشت بنا داریم تا این سلسله آموزش ها را تا پایان برای متقاضیان و داوطلبان عزیز ادامه داده و دوره های تکمیلی را نیز برگزار کنیم. وی همچنین گفت: برای تمام افراد شرکت کننده دراین دوره گواهینامه مهارت های داوطلبی صادر خواهد شد.
اصغریان همچنین از برگزاری دوره تخصصی تزریقات خبرداد و افزود برپایی چادر و ایستگاه صلواتی و پذیرایی از دانشجویان، اساتید و کارکنان از جمله اقدامات انجام شده در ایام ماه محرم توسط اعضای این کانون در دانشگاه بوده است.
 
امتیاز دهی